دانلود رایگان فونت sans

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

دانلود رایگان فونتsans

فونت  آیران سنس در حال حاضر محبوب نرین فونت وب سایتها و اپلیکیشن های فارسی می باشد .

شما می توانید به صورت رایگان از اینجا دانلود نمایید.

دمو :مشاهده

جهت استفاده در فایلهای css از کد زیر استفاده نمایید.

@font-face {
    font-family: "pierosans";
    src: url("font/Sans.eot?#iefix") format("embedded-opentype"), url("font/Sans.woff") format("woff"), url("font/Sans.ttf") format("truetype"), url("font/Sans.svg#Bamilo-Sans") format("svg");
}

شاید برای شما پیش آمده که برنامه هایتان فقط یک فونj را بگیرد و شما بخواهید فونتتان از تمامی زبانها پشتیبانی نماید بنابراین فونت زیر را امتحان کنید:

پیشنهاد پیرو برای شما :   فونت یکان تلفیق شده

مزایای فونت iransans

  • استاندارد بودن

فونت‌های ایران به نسبت دیگر فونت های فارسی کارکترهای کامل تر و استانداردی دارد .  جالب است بدانید اغلب فونت‌های رایگان موجود توسط افراد مختلف دستکاری شده است و کارکترهای آٍن‌ها جابه‌جا شده است. این غیر استاندارد بودن اگرچه در برخی موارد کار شما را آٍسان می‌کند اما ممکن است پس ازٌ انتقال متن به فضای دینامیک متوجه شوید که اشتباهات تایپی زٌیادی داشته اید و متوجه آٍن‌ها نشده‌اید.

سن‌سریف چیست؟

  • واژه سن‌سریف در تایپوگرافی لاتین به تایپ فیس هایی گفته می‌شود که فاقد زٌوائد تزٌیینی فونت های کلاسیک باشند. در فارسی هم هنگامی که یک تایپ فیس ازٌ حال و هوای خوشنویسی و سنتی دور می شود و فونتی طراحی می‌شود که تقریباً ضخامت یکسانی دارد را می توان سن‌سریف خطاب کرد. فونت‌هایی مانند یکان، ترافیک، رویا و ایران سن‌سریف ازٌ این قبل هستند.

فونت‌های سن سریف برای استفاده در محیط های دیجیتال (صفحه نمایش) انتخاب مناسب تری هستند.

  • به نسبت رسانه های چاپی فونت‌ها در محیط های دیجیتال شرایط متغییری دارند. تیرگی روشنی، تراکم پیکسلی و اندازٌه صفحه نمایش برای هر کاربر متغییر است. در این شرایط ممکن است ظرافت ها و جلوه‌های تزٌئینی فونت به خوبی نمایش داده نشود. فونت های سن سریف سعی می کنند تا حد ممکن ساده باشند تا خطر تغییر شکل در صفحه نمایش‌های مختلف را به حداقل برسانند.
  • علاوه بر سادگی ساختار، حس و حالی مدرن و امروزٌیِ فونت‌های سن سریف باعث می‌شود که طراحان رابط کاربری رسانه های دیجیتال تمایل بیشتری به استفاده ازٌ فونت‌ های سن سریف داشته باشند تا فونت‌های سنتی سبک خوشنویسی. مطمئناً محیط گرافیکی یک نرم افزٌار موبایل باید تفاوت هایی با صفحات یک کتاب یا روزٌنامه چاپی داشته باشد!
مدیر پیرو

مدیر پیرو

نظرتان را بیان نمایید

عضویت در خبر نامه